Pokušení nevinnosti

Skladem (1 ks)
Kód: 986
349 Kč –66 % 120 Kč
Kategorie: Z druhé ruky
Název: Pokušení nevinnosti
Autor: Bruckner, Pascal
Vydání: 1.
Místo vydání: Praha
Nakladatel: Pulchra
Rok vydání: 2017
ISBN: 978-80-7564-018-5
Počet stran: 312 s.
Vazba: Nakl. papírová s přebalem
Stav: Viz přiložené fotografie
Poznámka: Ze zakouřeného prostředí
544C4A8B 6084 43ED 9E85 D56399DABDB4
349 Kč –66 %

Člověk čelí v moderním světě mnoha nástrahám komercionalismu. Je ovlivňován a manipulován masovými médií a reklamou. Blahobyt je hlavním cílem a smyslem života, ale ve skutečnosti vede k apatii, pohodlnictví a otupělosti. Za své konání však každý z nás nese individuální odpovědnost.

Ve své knize Pokušení nevinnosti se Pascal Bruckner snaží analyzovat všudypřítomnou a neustále sílící tendenci jedince svalovat ze sebe vinu na druhé, na rodinu, na vrozené dispozice nebo třeba na politický režim. Není schopen nést osobní odpovědnost. V mezích, které mu skýtá svobodná společnost, a skutky, s nimiž si ve vztahu ke své osobnosti neví rady, projektuje na jiné konkrétní bytosti nebo abstraktní témata či jevy. Jde tedy o jistý paradox. Útěk před svobodou, po níž jedinec přirozeně touží a dožaduje se jí, avšak když jí dosáhne, neví si s ní rady. Tedy téma v postkomunistických zemích výsostně aktuální.

Protože je Brucknerův text psán srozumitelným jazykem, přístupným každému čtenáři, může sloužit i k orientaci člověka v současném světě politického populismu, bezohlednosti, msty a nadřazování ekonomických zájmů nad humánními hodnotami.